fbpx

Poznajmy się!

Cześć!

Jestem Ania, człowiek-orkiestra, chodząca encyklopedia, która ciągle rzuca w ludzi ciekawostkami. Z wykształcenia filolog, z pasji twórczyni świec sojowych oraz mydlanych i cukrowych rzeźb, które cieszą oko, a te cukrowe – dodatkowo podniebienie. 🙂

Zawsze lubiłam wiedzieć. W szkole nazywali mnie kujonem, a ja wcale dużo się nie uczyłam. Po prostu chciałam wiedzieć jak najwięcej o otaczającym mnie świecie. Ta pasja towarzyszy mi nieustannie przez całe życie.

Pęd do wiedzy sprawia, że ciągle szukam nowych sposobów na wyrażenie siebie. Przez lata rysowałam, pisałam opowiadania, malowałam w japońskim stylu, piekłam artystyczne ciasta. We wszystkim, co robiłam, chciałam oddać moją drugą miłość – do kultury popularnej.

Mydła i świece były kolejną taką pasją. Zaczęłam od prostych projektów, które dawałam przyjaciółce. Była zadowolona, chwaliła ich zapach i wygląd… Ale ja chciałam czegoś więcej. Szybko stwierdziłam, że taka prosta, klasyczna forma mydła mi nie odpowiada i zaczęłam czerpać inspiracje z popkultury.

Wiele razy słyszałam takie hasła: „to jest zbyt urocze, by używać”, „będzie świetnie wyglądać w łazience”, „jest takie śliczne, że zostawię je sobie na pamiątkę”, „muszę się pochwalić kolegom, jakie super mydło dostałem!”. Osoby, które obdarowywałam mydłami najczęściej z nich… Nie korzystały. Część ukryła je w szafie, aby przepełniały ją niesamowitym zapachem, niektórzy postawili w łazience jako ozdobę, a jedna osoba trzyma moje mydło przy łóżku, aby co wieczór relaksować się przy zapachu lawendy. Z tych obserwacji zrodził się pomysł na mydlane dekoracje.

Z czasem mój pomysł ewoluował i z miejsca, w którym dzielę się ze światem moją radosną twórczością zmienił się w platformę do wymiany myśli, dyskusji o popkulturze i zdobywania wiedzy o kulturze popularnej.

Tak powstała Popkulturalnia, gdzie łączę moje pasje – popkulturę, rękodzieło i zdobywanie wiedzy.

Jeśli chcesz ze mną porozmawiać, pisz śmiało na kontakt@popkulturalnia.pl lub zostaw lajka na Facebooku bądź Instagramie.